AUDIO

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

To już piąta edycja Dziedzińca Pogan organizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II we współpracy z Archidiecezją Krakowską oraz Uniwersytetem Jagiellońskim. Tematem przewodnim październikowego spotkania będzie „Człowiek przed Ewangelią”.

15 października br. w auli Collegium Novum odbędzie się kolejna odsłona Dziedzińca Pogan. W jesiennej edycji debaty spotkają się: prof. Jerzy Stuhr, prof. dr hab. Kazimierz Korus oraz prof. Maciej Mączyński. Moderatorem spotkania będzie Ks. Bp Grzegorz Ryś. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął  J.E. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz.

Czytaj więcej: „Człowiek przed Ewangelią”. Jesienna edycja Dziedzińca Pogan

„Zwracam się również do was, drodzy nauczyciele i wychowawcy. Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym i poważnym wezwaniem. Młodzi was potrzebują. Oni poszukują wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia. Oczekują też odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od was przykładu życia. Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie.”

Jan Paweł II, Łowicz, 14 czerwca 1999

Nowy rok szkolny stawia przed Nauczycielami, Rodzicami i Uczniami nowe wyzwania. Jak mówił Jan Paweł II w homilii do nauczycieli w Łowiczu w 1999 roku, „potrzeba szczególnej wrażliwości ze strony wszystkich, którzy pracują w szkole, ażeby stworzyć w niej klimat przyjaznego i otwartego dialogu. […] Starajmy się rozwijać i pogłębiać w sercach dzieci i młodzieży uczucia patriotyczne i więź z Ojczyzną. Wyczulać na dobro wspólne narodu i uczyć młodzież odpowiedzialności za przyszłość.” Musimy więc pamiętać, że to na Rodzicach, Nauczycielach i Opiekunach spoczywa obowiązek kształtowania u dziecka odpowiednich postaw moralnych oraz obowiązek wpajania umiejętności pozwalających rozpoznawać i hierarchizować wartości. Zróbmy wszystko, aby zadanie to wypełnić ze świadomą odpowiedzialnością za los młodego pokolenia. Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom życzymy samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów. 

Czytaj więcej: W nowym roku szkolnym...

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie dołączył do akcji zainicjowanej przez krakowski Magistrat "We do speak English here".

Czytaj więcej: We do speak English here

Nowy rok szkolny to nowa oferta edukacyjna Instytutu skierowana do przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej: Nowa oferta edukacyjna Instytutu

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Czytać da się wszędzie". Konkurs organizowany jest w ramach projektu "Lotna Czytelnia".

Czytaj więcej: Konkurs Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej "Czytać da się wszędzie"

1 sierpnia ruszyła nowa akcja Czytaj KRK! – przez miesiąc możecie czytać za darmo e-booki! Wystarczy pobrać aplikację Czytaj KRK! (dostępna na Androida i iPhone) i przy jej pomocy zeskanować kod QR z plakatu (w mieście jest 100 citylightów, 100 plakatów B1 + blisko 80 plakatów w bibliotekach i instytucjach kultury). Więcej info na stronie www.qr.miastoliteratury.pl

Czytaj więcej: Czytaj KRK! – przez miesiąc e-booki za darmo!

Świat, w którym żyjemy jest areną międzynarodowych i międzyludzkich konfliktów. Agresja i przemoc są zbyt często najłatwiejszym i najpopularniejszym narzędziem rozwiązywania sporów. My, Orędownicy Pokoju - chcemy przybliżać wszystkim nauczanie Świętego Jana Pawła II, który głosił potrzebę odejścia od przemocy, agresji, a pochylenia się z miłością nad innym człowiekiem. Zostań Orędownikiem Pokoju - dołącz do nas na Facebooku! Tak jak Człowiek, którego śladem chcemy podążać, w dialogu widzimy sposób rozwiązywania konfliktów. Wyznanie i światopogląd nikogo nie stawiają poza wspólnotą Orędowników Pokoju, zarówno pokoju pomiędzy narodami jak i tego codziennego, międzyludzkiego.

Codzienne świadectwo odrzucania agresji i nienawiści na rzecz dialogu i zrozumienia, a w przypadku wierzących również codzienna modlitwa o Pokój - to cechy Orędownika Pokoju.

Dołącz do nas, Twoja wiara i religia nie są przeszkodą! Razem módlmy się o Pokój na świecie!

Czytaj więcej: Orędownicy Pokoju

W najbliższą środę, 16 lipca odbędzie się kolejna msza w intencji Światowych Dni Młodzieży. Do spotkania młodych z całego świata, które odbędzie się w Krakowie pozostało 24 miesiące.

Czytaj więcej: Msza Św. w intencji ŚDM

Strona 1 z 13

Newsletter

Zapisz się
do góry