18 października 2017 r. o godz. 18.00 w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II” obejrzeliśmy przejmujący spektakl z repertuaru tarnowskiej sceny. Było to przedstawienie zrealizowane na kanwie dramatu Karola Wojtyły pt. „Brat naszego Boga” w reżyserii Tomasza Piaseckiego. 

Wypełniona po brzegi widownia dużej sceny Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie z niezwykłym przejęciem i skupieniem obejrzała przedstawienie, które z szacunkiem do dzieła Autora zaakcentowało najważniejsze sensy i wciąż aktualnie brzmiące fragmenty dramatu Karola Wojtyły, tekstu pisanego przez przyszłego Papieża w latach 1944 (45)-1950. Jak czytamy na stronie Teatru, taki też był zamysł twórców spektaklu, którego premiera odbyła sie 8 maja 2011 roku. Aktor Ireneusz Pastuszak niezwykle sugestywnie wcielił się w postać Adama Chmielowskiego - Brata Alberta.

Trwające niewiele ponad godzinę przedstawienie obejrzeli m.in. mieszkańcy Gminy Oświęcim, Myślenic, grupa z Nowego Sącza i innych małopolskich miast, gmin i parafii.

Brawa „na stojąco” wyrażające podziw i uznanie, a potem - w teatralnym foyer tuż po spektaklu - wymowna cisza, wzruszenie widoczne na twarzach wielu osób, które udzieliło się nam wszystkim - są najlepszą recenzją tego wyjątkowego wieczoru.

Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację:

Fot. D. Jamrozy, D. Boczkowska

Opr. Dominika Jamrozy

Newsletter

Zapisz się
do góry