Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

Jan Paweł II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie rozpoczyna realizację projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II”. Tym przedsięwzięciem wpisujemy się w wydarzenia organizowane w Polsce w ramach obchodzonego aktualnie Roku Świętego Brata Alberta.

Pierwsze zaplanowane w ramach tego projektu wydarzenie odbędzie się już 12 czerwca 2017 roku o godz. 11.00 w Kinie Kijów.Centrum, al. Krasińskiego 34 w Krakowie.

Projekcję filmu „Brat naszego Boga” na podstawie dramatu Karola Wojtyły w reżyserii Krzysztofa Zanussiego poprzedzi spotkanie ze wspaniałymi Gośćmi -  z Reżyserem obrazu oraz Aktorami: Grażyną Szapołowską, Andrzejem Deskurem i Andrzejem Rogiem

 

Program:

godz.11.00 – spotkanie z zaproszonymi Gośćmi  

godz. 12.00 – emisja filmu

 

Wstęp wolny! Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie! Ilość miejsc ograniczona.

Wydarzenie adresowane do odbiorcy powyżej 15 roku życia.

Uwaga! Podczas spotkania i projekcji obecny będzie tłumacz języka migowego – zapraszamy również
młodzież i osoby niesłyszące oraz niedosłyszące!

Zapraszamy grupy zorganizowane: 

Wymagana Karta zgłoszenia do pobrania tutaj
Wypełniony formularz prosimy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub faksem na nr tel. (12) 619 87 87 najpóźniej do dnia 7 czerwca 2017 r.

 

Zgłoszenia/rezerwacje indywidualne przyjmuje p. Paulina Pracuch (Kino Kijów.Centrum) : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel: 503 021 901

Spotkanie będzie rejestrowane (audio, video, foto) do celów statutowych IDMJP2.

 


 .... o zaproszonych Gościach:

KRZYSZTOF ZANUSSI - reżyser, producent, scenarzysta. Studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim (1955-59) i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim (1959-62). Autor znanych na całym świecie filmów: „Struktura kryształu” (1968), „Iluminacja” (1973), „Barwy ochronne” (1976), „Constans” (1980), „Rok spokojnego słońca” (1984), „Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest” (1988), „Cwał” (1996), „Persona non grata” (2004), „Rewizyta” (2009), „Obce ciało” (2014); nagrodzony na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. w Cannes, Wenecji, Locarno, Moskwie, Chicago, Montrealu, Berlinie, Tokio.
Krzysztof Zanussi reżyseruje także spektakle teatralne, wystawiane na całym świecie oraz jest autorem kilku książek. Członek Zarządu Europejskiej Akademii Filmowej, doktor Honoris Causa wielu renomowanych uczelni, prowadzi wykłady dla studentów w wielu krajach. Od 1979 roku pełni funkcję dyrektora Studia Filmowego TOR. Producent filmów m.in. Krzysztofa Kieślowskiego, Agnieszki Holland i wielu innych.

GRAŻYNA SZAPOŁOWSKA - polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna; przez wiele sezonów występowała na deskach Teatru Narodowego w Warszawie, kreując szereg znakomitych ról. Aktorka współpracowała z wybitnymi polskimi reżyserami, m.in. z K. Kieślowskim - filmy „Bez końca” i „Krótki film o miłości” (kinowa wersja „Dekalogu VI”). Za rolę Magdy w „Krótkim filmie o miłości” otrzymała nagrodę „Srebrnego Hugo” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago oraz nagrodę za najlepszą rolę kobiecą na 13. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zagrała u A. Wajdy w ekranizacji „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, a Jej Telimena została nagrodzona Orłem - Polską Nagrodą Filmową za najlepszą rolę kobiecą 2000 r. Wystąpiła również w filmach S. Chęcińskiego („Wielki Szu”), L. Wosiewicza („Kroniki domowe”), F. Bajona („Magnat), J. Hoffmana „(„Piękna nieznajoma”, „1920. Bitwa warszawska”), J. Kidawy-Błońskiego („Różyczka”) i wielu innych. Aktorka – obok ról w Teatrze Telewizji i serialach - ma w swoim dorobku także kreacje w filmach zagranicznych, m.in. węgierskich, włoskich i niemieckich (np. G. Battiato „Karol. Człowiek, który został papieżem”). G. Szapołowska jest autorką książek („Pocałunki”, „Ścigając pamięć”, „Poza mną”). W minionym roku wspólnie z Wł. Kiniorskim wydała płytę pt. „Kochaj mnie”. Artystka odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2003) oraz Złotym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis” (2005). W filmie Krzysztofa Zanussiego zagrała Helenę Modrzejewską (Panią Helenę).

ANDRZEJ DESKUR - polski aktor teatralny i filmowy. Absolwent krakowskiej PWST, w latach 1995 – 2006 występował w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie w Krakowie. Od przeszło 10 lat występuje na deskach teatralnych Warszawy, Krakowa i Śląska, m.in. współpracował z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, występuje w spektaklach Krakowskiego Teatru Scena STU, grał w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach, w Warszawie występuje w: Teatrze Polonia, Teatrze Na Woli im. T. Łomnickiego, Teatrze Bajka, Teatrze Capitol. Występował również na scenie francuskiej (Teatr de la Colline).
Aktor zagrał w wielu filmach fabularnych, m.in. w „Marszałku Piłsudskim” w reż. A. Trzosa -Rastawieckiego, w filmie „Karol. Człowiek, który został papieżem” w reż. G. Battiato (ksiądz Stanisław), „Generał Nil” w reż. R. Bugajskiego (prokurator), „Ziarno prawdy” w reż. B. Lankosza oraz w serialach telewizyjnych, m.in. „Belle Epoque”, „Artyści”, „Bodo”, „Ojciec Mateusz”, „Strażacy”, „Na wspólnej”, Prokuratorze” i in.
Pedagog w warszawskiej szkole aktorskiej Doroty Zięciowskiej. Artysta w swoim dorobku ma również role kreowane w Teatrze Telewizji ( m.in. w „Marii Stuard” F. Schillera w reż. R. Glińskiego czy w „Legendzie o świętym Krzysztofie” w rez. Krzysztofa Zaleskiego), w Teatrze Polskiego Radia oraz role dubbingowe. W filmie Krzysztofa Zanussiego zagrał młodego Adama Chmielowskiego (Świętego Brata Alberta).

ANDRZEJ RÓG – aktor, autor, reżyser i wokalista, od wielu lat związany z Teatrem STU w Krakowie, gdzie zagrał szereg ról w spektaklach reżyserowanych przez Krzysztofa Jasińskiego, m.in. Dr. Grüna w „Wariacie i zakonnicy” S. I. Witkiewicza, Vladimira w „Czekając na Godota” S. Becketta, Rejenta Milczka w „Zemście” A. Fredry, Tichona w „Biesach” F. Dostojewskiego. Aktor współpracował również z Teatrami: Ludowym w Krakowie oraz Bagatela im. T. Boya-Żeleńskiego. Zagrał w spektaklach Teatru Telewizji, filmach fabularnych m.in. w reż. I. Cywińskiej, L. Wosiewicza, J. Bogajewicza oraz w serialach, m.in. „Majka”, „Boża podszewka II”. Twórca spektakli znanych publiczności Krakowa i Tarnowa; artysta krakowskiego Kabaretu „Loch Camelot”. Pomysłodawca i reżyser widowiska muzycznego „Krakus” na podstawie dramatu C.K. Norwida i wierszy Karola Wojtyły. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Prawy Brzeg. W filmie „Brat naszego Boga” zagrał Żebraka.

Prowadzenie spotkania: Dominika Jamrozy – teatrolog, koordynator Sceny Papieskiej IDMJP2


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna”.

Organizator: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

Współorganizator Wydarzenia: Kino Kijów.Centrum

Patroni medialni:

- Tygodnik Gość Niedzielny
- Radio Plus
- Portal Franciszkańska 3

 

 plakat projekcja spotkanie

 

W ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II” zaplanowanych jest szereg wydarzeń (m.in. spotkanie w Kinie Kijów. Centrum, wystawa, koncerty, spacery z przewodnikiem, projekcje filmów, spektakl i wiele innych), które odbywać się będą - od czerwca do listopada 2017 roku - w Krakowie oraz m.in. w Oświęcimiu, Chrzanowie, Myślenicach, w Lubniu. 

Więcej szczegółów wkrótce na naszej stronie.

 

Newsletter

Zapisz się
do góry