Młodzi, nie lękajcie się świętości! Wzbijajcie się na wysokie szczyty, bądźcie pośród tych, którzy pragną osiągnąć cele godne synów Bożych.

Jan Paweł II

Opracowany na zlecenie Instytutu Dialogu Międzykulturowego w Krakowie wirtualny spacer śladami św. Jana Pawła II „Małopolska - tu wszystko się zaczęło” w roku 100. rocznicy urodzin papieża Polaka doczekał się już 10 mln. odsłon. Od kilku tygodni wirtualny szlak prezentujący biografię i nauczanie największego w historii Małopolanina dostępny jest także na urządzeniach mobilnych.

Dostępna pod adresem www.tusiezaczelo.pl aplikacja, podobnie jak jej stacjonarny odpowiednik, łączy w sobie możliwość poznania miejsc szczególnie związanych z osobą św. Jana Pawła II widzianych nie tylko jako atrakcje turystyczne czy miejsca kultu religijnego o szczególnym znaczeniu, ale przede wszystkim jako miejsc i środowisk, w których kształtowała się osobowość i religijność przyszłego papieża i świętego. 

Aplikacja umożliwia wirtualne zwiedzanie 76 miejsc w całej Małopolsce, w których wykonano w sumie ponad 500 fotografii panoramicznych. Całość wzbogacona została przeszło tysiącem fotografii, a także bogatymi opisami i cytowanymi wspomnieniami Jana Pawła II.

Poprzez osobiste wspomnienia Świętego przyporządkowane poszczególnym miejscom, Jan Paweł II staje się niejako narratorem i przewodnikiem prowadzącym do miejsc Jemu szczególnych, ale i takich, które odwiedził już jako papież nobilitując je swoją obecnością czy wypowiadanymi tam historycznymi dla nas, Jego rodaków, słowami. Wiele spośród fotografii panoramicznych skrywa także ciekawostkę w postaci oryginalnych fotografii archiwalnych, na których zobaczyć można młodego Karola Wojtyłę, kapłana, biskupa i papieża dokładnie w tych miejscach, które odwiedzimy przy pomocy aplikacji.

Wirtualny spacer w wersji mobilnej doskonale sprawdzi się także jako przewodnik, który będziemy mieli pod ręką zawsze, kiedy zapragniemy zwiedzić wskazane w aplikacji miejsca osobiście. Dzięki niemu poznamy historię miejsc, ich walory turystyczne, znaczenie dla kultu religijnego, a także wiele ciekawostek, a nawet niedostępnych na co dzień dla zwiedzających pamiątek po Janie Pawle II.

Dla chętnych sprawdzenia swojej wiedzy o św. Janie Pawle II aplikacja oferuje quiz z dwudziestoma pytaniami, na które odpowiedzi, o ile ich nie znamy, należy szukać w opisach do panoram. Warto zatem poświęcić więcej czasu na poznanie Małopolski św. Jana Pawła II i nie tylko ją zobaczyć, ale i o niej przeczytać.

Zapraszamy na www.tusiezaczelo.pl

Newsletter

Zapisz się
do góry