Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

Jan Paweł II

Pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii kościoła i świata oraz to, jak jego niezwykła osobowość, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach.

Czytaj więcej: "Jan Paweł II. Szukałem Was..." DVD

Opowieść o dzieciństwie i młodości Karola Wojtyły, czasach kiedy dla wszystkich był on tytułowym Lolkiem. O Lolku opowiadają Jego najbliżsi przyjaciele, którzy zabierają nas w pełną nostalgii podróż kilkadziesiąt lat wstecz.

Czytaj więcej: "Lolek. Dzieciństwo i młodość Karola Wojtyły" DVD

"Codzienne inspiracje biblijne" to książka wyjątkowa na rynku wydawniczym. Jej oryginalność polega na tym, iż współtworzy ją Czytelnik.

Czytaj więcej: "Codzienne inspiracje biblijne" ks. Wojciech Węgrzyniak

Papież Polak był nie tylko kapłanem, mistykiem i poetą. Na przestrzeni całego pontyfikatu niezwykle ważne były kwestie społeczne, wyzwania, przed którymi staje nasza cywilizacja, współczesna kultura. Był wnikliwym obserwatorem i komentatorem bieżących wydarzeń.

Czytaj więcej: "Jan Paweł II – 100 najważniejszych wskazań dla świata"

Romantyk Boży to niezwykła książka, która otwiera przed Czytelnikiem świat młodzieńczych fascynacji i twórczości literackiej Karola Wojtyły. W 1978 roku, dokładnie w czterdzieści lat od debiutu poetyckiego, Karol Wojtyła wybrany został na Stolicę Piotrową. Wtedy też, ujawnione zostały światu, znane tylko nielicznym jego teksty.

Czytaj więcej: "Romantyk Boży" Stanisław Dziedzic

Newsletter

Zapisz się
do góry