Możemy zbudować cywilizację godną człowieka. Czyniąc to, przekonamy się,  czy nasze stulecia przygotowały ziemię na nową wiosnę ludzkiego ducha.

Jan Paweł II

Tematem przewodnim czwartego odcinka Kuchni Papieskiej jest chleb. Film opowiada, jak ważny w życiu Karola Wojtyły był posiłek z chleba, zarówno w dzieciństwie i w czasach okupacji hitlerowskiej. Także później, kiedy już jako Papież ten symboliczny dar-chleb z czułością całował na powitanie w ojczyźnie. Tuż przed Światowymi Dniami Kraków 2016 roku różaniec z chleba stanowi silny przekaz wiary, nadziei i przetrwania w duchu Bożego Miłosierdzia.

Czytaj więcej: Kuchnia Papieska odc. 4 - „Chleba Naszego Powszedniego”

Trzecia część Kuchni Papieskiej pt. "Dialog w Jego życiu" przeniesie widzów w czasy peerelowskiej rzeczywistości. Jak Karol Wojtyła jako kardynał podejmował dialog w trudnych czasach PRL? Jak toczyły się jego losy w Polsce od 1958 roku do powołania na tron Piotrowy?

Czytaj więcej: Kuchnia Papieska od. 3 "Dialog w Jego życiu"

Fabuła drugiego odcinka Kuchni Papieskiej - „Pasja w Jego życiu” to filmowa opowieść o życiu Karola Wojtyły od dnia wybuchu drugiej wojny światowej, pracy w kamieniołomach, wstąpienia do seminarium, święceń kapłańskich i pierwszej parafii w Niegowici, aż do dnia konsekracji na biskupa pomocniczego.

Czytaj więcej: Kuchnia Papieska - odc. 2 "Pasja w Jego życiu"

Kuchnia Papieska to dokument filmowy z udziałem znanych osób z dziedzin kultury, nauki i religii wsparty fabularyzowaną retrospekcją historyczną, komentarzami ilustrowanymi i dyskusją w studiu plenerowym. Tematem przewodnim pierwszego odcinka jest „Rola ojca w Jego życiu” i Wadowice - miasto rodzinne, "w którym wszystko się zaczęło".

Czytaj więcej: Kuchnia Papieska - Ojciec w Jego życiu

W dniach 14-16 lutego 2017 r. miały miejsce zdjęcia do piątego odcinka programu "Kuchnia Papieska" zrealizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Czytaj więcej: Piąty odcinek programu "Kuchnia Papieska"

Premierowy odcinek Kuchni Papieskiej został nagrodzony na XXXI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów NIEPOKALANÓW 2016.

Czytaj więcej: Kuchnia Papieska nagrodzona

Różaniec z chleba dla Papieża Franciszka to wyjątkowy dar niepełnosprawnych dzieci z Małopolski na radość o możliwym spotkaniu z Ojcem Świętym w naszym kraju. Ten symboliczny podarunek najmłodszych powstał na planie czwartego odcinka programu Kuchni Papieskiej – serii fabularyzowanych dokumentów o Karolu Wojtyle. Premiera planowana w programie pierwszym Telewizji Polskiej już w sobotę 23 lipca 2016 r. o godzinie 11.56.

Czytaj więcej: Premiera IV odcinka Kuchni Papieskiej w TVP1

W świąteczny poniedziałek widzowie programu pierwszego Telewizji Polskiej obejrzą kolejne odcinki Kuchni Papieskiej. Kuchnia Papieska to dokument filmowy z udziałem znanych osób z dziedzin kultury, nauki i religii wsparty fabularyzowaną retrospekcją historyczną, komentarzami ilustrowanymi i dyskusją w studiu plenerowym. Nieodłącznym elementem Kuchni Papieskiej są ulubione potrawy Karola Wojtyły, Papieża Polaka.

Czytaj więcej: Kuchnia Papieska w TVP1 w świąteczny poniedziałek

28 października 2014 Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie rozpoczął realizację programu telewizyjnego pod tytułem „Kuchnia Papieska”. W Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach padł pierwszy klaps programu.
W nagraniu udział wzięli: ks. bp. Grzegorz Ryś, Bożena Dykiel, Redbad Klynstra, Łukasz i Paweł Golcowie, Jerzy Fedorowicz. Honorowym gościem był kolega Karola Wojtyły - Eugeniusz Mróz.

Czytaj więcej: Kuchnia Papieska - pierwsze ujęcia!

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie uruchamia nowatorski projekt pt. „Kuchnia Papieska”. Projekt zakłada przedstawienie informacji o życiu codziennym Karola Wojtyły, wplecionych w wątek dziejowy Polski i okraszonych nutą domowych przepisów. Poprzez podróż w czasie odnajdujemy smaki z dzieciństwa Karola Wojtyły aż po kuchnię papieską w Watykanie.

Czytaj więcej: Kuchnia Papieska

Newsletter

Zapisz się
do góry