Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

Jan Paweł II

W dzisiejszym świecie niełatwo się odnaleźć. Media (czasami przypominające bestię) bombardują nas ogromną liczbą informacji, ale rzadko kiedy możemy uzyskać satysfakcjonującą, „piękną” odpowiedź.  Projekt Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II zatytułowany „Piękny i Bestia” powstał, aby znaleźć odpowiedzi na trudne  pytania.

Skąd taki tytuł? „Nie ukrywam, że chcieliśmy, aby prowokował. „Bestią” są nie tyle osoby pytające, co same pytania, czasami agresywne, niewygodne, po prostu trudne. „Pięknym” zaś nie jest oczywiście osoba odpowiadająca, co sama odpowiedź, udzielana w świetle Ewangelii” - mówi Magda Siemion, koordynatorka projektu.
Projekt jest skierowany do każdego, kto chciałby uzyskać profesjonalną i rzetelną odpowiedź na nurtujące go pytania czy wątpliwości w kwestiach wiary, Kościoła, przykazań, dialogu,  itp. Co trzeba zrobić? „Należy nagrać filmik ze swoim pytaniem i wysłać  go do nas lub przesłać link do swojego filmu na Youtube  na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a nasz ekspert postara się udzielić na nie „pięknej” odpowiedzi” – mówi Magda Siemion - "Nie krępuj się i Ty możesz być bestią! ... w zadawaniu trudnych pytań!"

Odpowiedzi w formie krótkich filmów prezentowane będą na naszym kanale Youtube oraz profilu Facebook, a także na naszej stronie w dziale IDM.TV

Odcinki będą również emitowane w TVP Kraków w programie „Wiara i Życie”.
Newsletter

Zapisz się
do góry