Krzysztof Krawczyk w krakowskiej filharmonii zaśpiewał utwory kojarzone z Janem Pawłem II, pieśni maryjne i swoje największe przeboje. 22 października, w dzień liturgicznego wspomnienia papieża Polaka, koncert „Abba Ojcze!” zorganizował Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

„Dla wszystkich nas to jest wyjątkowe spotkanie i koncert. Ważne, żebyśmy się razem ze sobą dobrze czuli” – mówił Krzysztof Krawczyk w czasie koncertu w dniu liturgicznego wspomnienia Jana Pawła II. Zgromadzona w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego publiczność mogła usłyszeć utwory Krzysztofa Krawczyka z płyty „Ojcu Świętemu śpiewajmy”, którą artysta wydał w 1999 r. W czasie koncertu nie mogło zabraknąć pieśni maryjnych i „Barki”, którą zaśpiewano wspólnie.


Na scenie stał portret bł. Jana Pawła II. „Ta twarz, która mogłaby być twarzą naszego ojca, dziadka, wujka spoglądała na nas w sposób zupełnie inny” – zauważył Krzysztof Krawczyk. „Ojciec Święty miał piękny i czysty głos. Mógłby być śpiewakiem. Dziś pewnie śpiewa, razem z wieloma artystami, swojemu Szefowi” – mówił artysta i wspominał swoje pierwsze spotkanie z papieżem Polakiem w Częstochowie w 1997 r.
Krzysztof Krawczyk wykonał też swoje największe przeboje, m.in.: „Rysunek na szkle”, „Parostatek” czy „Gdy nam śpiewał Elvis Presley”.
Koncert „Abba Ojcze!” w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka zakończył kilkudniowe uroczystości związane z obchodami wspomnienia bł. Jana Pawła II, które przypada 22 października a w tym roku było świętowane po raz trzeci.

 

Autor: P.Radzyński, źródło: ekai.pl

fot. S. Proszek

Newsletter

Zapisz się
do góry