Młodzi, nie lękajcie się świętości! Wzbijajcie się na wysokie szczyty, bądźcie pośród tych, którzy pragną osiągnąć cele godne synów Bożych.

Jan Paweł II

Dziś w ramach cyklu wykładów "Jan Paweł II - posługa myślenia" realizowanego przez IDMJP2 zapraszamy do wysłuchania wykładu „Wokół dzieł literackich i teatralnych Karola Wojtyły. Obraz sceniczny pt. „Chrystus Król” z 1937 r.”, wygłoszonego przez dr. Martę Burghardt z Komitetu Naukowego ds. krytycznego wydania dzieł literackich Karola Wojtyły - Jana Pawła II, a na co dzień pracownika naszego Instytutu.

Z wykładu dowiemy się o aktualnych postępach w opracowaniu dzieł literackich i teatralnych autorstwa papieża oraz przede wszystkim na temat zaangażowania młodego Karola Wojtyły w przygotowanie i wystawienie wspomnianej w tytule wykładu sztuki, opartej na motywach z Apokalipsy św. Jana.

 

 

Przypominamy, że ze względu na pandemię wszystkie wykłady i konferencje realizowane przez Instytut musiały przybrać formę bez udziału publiczności i są sukcesywnie udostępniane na naszej stronie internetowej, profilu YouTube i w mediach społecznościowych.

Newsletter

Zapisz się
do góry