Bóg nie wątpi o człowieku. A więc i my, chrześcijanie, nie możemy zwątpić o człowieku, wiemy bowiem, że człowiek jest zawsze większy niż jego błędy i występki.

Jan Paweł II

Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zapraszam do obejrzenia plenerowej wystawy zatytułowanej „Jan Paweł II – Patron Małopolski”, która zostanie wyeksponowana na Rynku w Wadowicach. Przedsięwzięcie przygotowane zostało z okazji ogłoszenia przez watykańską Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów św. Jana Pawła II patronem Województwa Małopolskiego. Otwarcie wystawy odbędzie się 18 maja 2021 roku o godzinie 13:30.


Wystawa przypomina najważniejsze wątki biograficzne przywódcy Papieża Polaka, główne kierunki Jego nauczania oraz podkreśla szczególne związki św. Jana Pawła II z Małopolską. Ekspozycja rozpocznie swoją wędrówkę po miastach i gminach, tworząc swoisty szlak promocji dziedzictwa papieża pochodzącego z Polski. Wystawa powstała w hołdzie Wielkiemu Małopolaninowi, papieżowi z ”dalekiego kraju”, który był niestrudzonym Apostołem pokoju.

Patronat honorowy nad wystawą objął Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.
Współorganizatorem wystawy jest Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Newsletter

Zapisz się
do góry